eXtreme Arena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Kazni i Suspenzii

Go down 
2 posters
АвторПорака
uPs

uPs


Posts : 48
Join date : 2009-04-20

Kazni i Suspenzii Empty
ПишувањеПредмет: Kazni i Suspenzii   Kazni i Suspenzii EmptyПон Апр 20, 2009 8:51 am

Овдека ќе може да ги прочитате сите казни од типот:
- Временски отстранување од форумот во периот од 10дена
- Трајно отстранување од форумот

Временско отстранување ке се должи на тоа ако Корисникот не се придржува кон зададените правила на форумот, со премногу непотребно SPAM -ување и по неколку опомени од модераторите,админите и луѓето кој се задолжени за тоа следи суспензијата.

Трајното отстранување ќе се извршува доколку после суспензијата корисникот продолжува истото да го прави, да употребува вулгарни зборови, навреди од типот играч-играч, играч-админ, админ-играч, админ-админ.

ОВДЕ Овластените лица доставуваат објаснение и причина зашто Корисникот е суспензиран/баниран од форумот и по пат на Приватна порака.
Вратете се на почетокот Go down
ezT | verSace
Posts : 7
Join date : 2009-06-22

Kazni i Suspenzii Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kazni i Suspenzii   Kazni i Suspenzii EmptyПон Јун 22, 2009 2:24 pm

More nekoj me baniral na EXTREME ARENA poradi NERVOZNA....:@ pa ako moze da me odbaniraTe ama odmAA!!..bez vrska sam baniran pa se sekavam za sTo na NERVOZNA i rekov (da ti go v kara... stasacit... i me baniraaa PERMAMENTLY ako moze da me odbanirate redoven igrac sam a i nejkam da bidam baniran za pcuenje PERMAMENTLY za cel zivot :S...aj poZz se ciTame!
Вратете се на почетокот Go down
 
Kazni i Suspenzii
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
eXtreme Arena :: eXtremeArena Macedonia :: Pravila i Odnesuvanje na Forum-
Отиди до: