eXtreme Arena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 KIKOOOO go napusta mibr

Go down 
2 posters
АвторПорака
Genius*
Posts : 50
Join date : 2009-04-20
Location : Skopje

KIKOOOO go napusta mibr Empty
ПишувањеПредмет: KIKOOOO go napusta mibr   KIKOOOO go napusta mibr EmptyПон Апр 20, 2009 2:41 pm

Нови измени во составот на бразилскиот mibr. Carlos 'KIKOOOO' Segal го напушта тимот, а на негово место се враќа Arthur 'prd' Resende. Со него ќе се врати и Wellington 'ton' Caruso како 5ти играч кој недостасуваше во тимот.Менаџерот на mibr изјави дека KIKOOOO заминува на негово барање, поради лични проблеми. На тимот сега повторно му се враќа Arthur 'prd' Resende кој откако првично беше отпуштен од mibr играше за нивниот најголем бразилски конкурент FireGamers.

За разлика од 'prd', Wellington 'ton' Caruso откако пред 6 месеци беше протеран од mibr, не потпиша договор со друг тим. Некои навистина би се запрашале, дали вакова долга "пауза" може да влијае на квалитет на играчот, но неговите соиграчи воопшто не се загрижени за 'ton'. Thiago 'btt' Monteiro изјави дека очекува многу од 'ton' и дека воопшто не се сомнева во неговите квалитети.


Ова е трета измена во редовите на mibr во последниве 6 месеци. Измени во тимот се должат заради лошите перформанси. Се очекува со новиот line-up тимот да ја подобри играта и да се докаже дека со причина е најдоброто нешто од Бразил.Made in Brazil 2009:

Raphael 'cogu' Camargo
Thiago 'btt' Monteiro
Guilherme 'spacca' Spacca
Arthur 'prd' Resende
Wellington 'ton' Caruso
Вратете се на почетокот Go down
Jr.Gong
Posts : 36
Join date : 2009-04-20
Age : 29
Location : Makedonija/Bitola

KIKOOOO go napusta mibr Empty
ПишувањеПредмет: Re: KIKOOOO go napusta mibr   KIKOOOO go napusta mibr EmptyВто Апр 21, 2009 1:13 pm

znam znam pred 1 mesec ushte No No No
Вратете се на почетокот Go down
Jr.Gong
Posts : 36
Join date : 2009-04-20
Age : 29
Location : Makedonija/Bitola

KIKOOOO go napusta mibr Empty
ПишувањеПредмет: Re: KIKOOOO go napusta mibr   KIKOOOO go napusta mibr EmptyВто Апр 21, 2009 1:14 pm

i fnX pred nego za spacca pale
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

KIKOOOO go napusta mibr Empty
ПишувањеПредмет: Re: KIKOOOO go napusta mibr   KIKOOOO go napusta mibr Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
KIKOOOO go napusta mibr
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
eXtreme Arena :: eXtremeArena Macedonia :: Vesti i Informacii-
Отиди до: