eXtreme Arena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Les Seules преминува во Pink Zinic

Go down 
2 posters
АвторПорака
Genius*
Posts : 50
Join date : 2009-04-20
Location : Skopje

Les Seules преминува во Pink Zinic Empty
ПишувањеПредмет: Les Seules преминува во Pink Zinic   Les Seules преминува во Pink Zinic EmptyПон Апр 20, 2009 2:42 pm

Поранешниот женски cs тим Les Seules (бивш MYM) преминува во Pink Zinic!

Со самото распаѓање на MYM, женскиот cs состав остана без орагнизација. За разлика од машкиот тим, тие имаа повеќе среќа и успејаа да изведат трансформација на тимот и да потпишат договор со друга организација. Сите 5 девојки се поранешни играчи на Les Seules.


Тимот со ново име веќе може да се пофали со солидините резултати од ESWC Masters. Тие имаа и свое сопствено шоу на MTV кое траеше неверојатни 10 епизоди


Тимот се состои од:

Sofie "nisse" Adolfsson
Zainab "zAAz" Turkie
Sophie "inzane" Regner
Mayra "IpSa" Perez
Anette "Cazzidy" Skarderud

Louise "AurorA" Thomsen (Менаџер)
Вратете се на почетокот Go down
Jr.Gong
Posts : 36
Join date : 2009-04-20
Age : 29
Location : Makedonija/Bitola

Les Seules преминува во Pink Zinic Empty
ПишувањеПредмет: Re: Les Seules преминува во Pink Zinic   Les Seules преминува во Pink Zinic EmptyСаб Апр 25, 2009 9:53 am

<3 zAAz sunny
Вратете се на почетокот Go down
 
Les Seules преминува во Pink Zinic
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
eXtreme Arena :: eXtremeArena Macedonia :: Vesti i Informacii-
Отиди до: