eXtreme Arena
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Иднината na MYM во неизвесност!

Go down 
2 posters
АвторПорака
Genius*
Posts : 50
Join date : 2009-04-20
Location : Skopje

Иднината na MYM во неизвесност! Empty
ПишувањеПредмет: Иднината na MYM во неизвесност!   Иднината na MYM во неизвесност! EmptyПон Апр 20, 2009 2:44 pm

Шампионите на ESWC подготвени да го напуштат MYM?

Кратко после исклучувањето на ESNATION A/S, Counter-Strike сцената би можела да доживее уште еден шок бидејќи двократниот шампион на ESCW е спремен да ја напушти нивната сегашна организација.

Покрај фактот дека полскиот Counter-Strike тим Meet Your Makers играат под истиот лиценциран бренд, но за друга компанија. Тимот можеби ќе биде принуден да бара нова организација.

Како што дознаваме договорот на тимот е веќе истечен во Февруари годинава и не се започнати нови преговори.

Официјална изјава за оваа ситуација се очекува да биде реализирана во иднина.
Вратете се на почетокот Go down
Micro*
Posts : 90
Join date : 2009-04-20

Иднината na MYM во неизвесност! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Иднината na MYM во неизвесност!   Иднината na MYM во неизвесност! EmptyЧет Апр 23, 2009 5:21 am

Sega i zenskiot sostav na MYM ostanaa bez organizacija~!
Вратете се на почетокот Go down
 
Иднината na MYM во неизвесност!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
eXtreme Arena :: eXtremeArena Macedonia :: Vesti i Informacii-
Отиди до: