HomePortalLatest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

Clock
Anketa
Anketa
Dali vi se sviga forumot?

Da
Ne
Ne los
Ispod prosek
Latest topics
» Mojsh Kje FaaTaam aDmin :D
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyЧет Дек 17, 2009 4:40 am by sLeePy

» Prijava za admin
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyВто Дек 15, 2009 2:00 pm by sLeePy

» Ban ^ Unban
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyВто Дек 15, 2009 1:44 pm by sLeePy

» You're Banned!
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Јун 22, 2009 3:18 pm by ezT | verSace

» poz od Micro*
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Јун 22, 2009 2:38 pm by ezT | verSace

» Kolku casa igrate cs dnevno?
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Јун 22, 2009 2:28 pm by ezT | verSace

» Kazni i Suspenzii
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Јун 22, 2009 2:24 pm by ezT | verSace

» Guess Who's next
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyСре Мај 20, 2009 12:13 pm by ch1me

» Vicovi !!!!
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyНед Мај 10, 2009 2:34 am by baze

eXtreme Arena Gaming se spojuva so SKG
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПет Апр 24, 2009 2:20 am by Genius*
Timot na extreme arena se spojuva so SKG.Liderot na SKG predlozi SKG i extreme arena da se spojat so toa sto site admini na SKG ke bidat admini i na Public serverot na extreme arena. Serverot na SKG do togas Public sega ke bide hNs (hide n' sneck).Nekoj od adminite na eXtreme Arena ke dojat admin na hNs.
Isto taka se podgotvuva CW server od dvete strani , a moze da dojde i do zemanje na uste …

[ Full reading ]
Comments: 7
Nov Web Sajt naskoto od GameZone!!!!
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyЧет Апр 30, 2009 1:00 am by uPs
Naskoro nov web sajt od GameZone vo koj ke ima normalno i forum...taka da ovoj nema veke da se koristi za imeto na web sajtot ke bide izvesteni!!!


pozz

Comments: 0
Les Seules преминува во Pink Zinic
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Апр 20, 2009 2:42 pm by Genius*
Поранешниот женски cs тим Les Seules (бивш MYM) преминува во Pink Zinic!

Со самото распаѓање на MYM, женскиот cs состав остана без орагнизација. За разлика од машкиот тим, тие имаа повеќе среќа и успејаа да изведат трансформација на …

[ Full reading ]
Comments: 1
Иднината na MYM во неизвесност!
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Апр 20, 2009 2:44 pm by Genius*
Шампионите на ESWC подготвени да го напуштат MYM?

Кратко после исклучувањето на ESNATION A/S, Counter-Strike сцената би можела да доживее уште еден шок бидејќи двократниот шампион на ESCW е спремен да ја напушти нивната сегашна …

[ Full reading ]
Comments: 1
KIKOOOO go napusta mibr
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Апр 20, 2009 2:41 pm by Genius*
Нови измени во составот на бразилскиот mibr. Carlos 'KIKOOOO' Segal го напушта тимот, а на негово место се враќа Arthur 'prd' Resende. Со него ќе се врати и Wellington 'ton' Caruso како 5ти играч кој недостасуваше во тимот.Менаџерот на mibr изјави дека …

[ Full reading ]
Comments: 2
WCG go prodolzuva dogovorot so OnGameNet
Dobrodojdovte na forumot na eXtreme Arena - Portal EmptyПон Апр 20, 2009 2:39 pm by Genius*
World Cyber Games решија да го продолжат договорот со Корејската телевизија OnGamenet на уште една година.
Најголемиот светски настан во сајбер гејмингот дојде до договор со Корејската специјализирана кабелска телевизија и …

[ Full reading ]
Comments: 0
Барај
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Statistics
Постојат b>77 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е imogeogyn

Нашите членови се испратиле точно 519 мислења in 155 subjects
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 40 во Саб Окт 27, 2018 3:17 pm